© imago images/Xinhua

Pojedynek Alaszkert z Ararat Erywań odbędzie się w Barcragujn chumb Armenia 21.11.2020 o godzinie 11:30. W związku z tym 4. aktualnie zespół w tabeli rzuca wyzwanie numerowi 3 w tabeli. Gdy te przeciwne drużyny spotkały się ostatnio, 12 spotkaniach zakończyły się zwycięstwem Alaszkert, 3 mecze został zremisowany, a w 2 meczach triumfował Ararat Erywań.

Aktualny bilans Alaszkert

W ostatnim spotkaniu Alaszkert Erywań uzyskał wynik 1:1 przeciwko Shirak Gyumrę. Gospodarze przechylili na swoją korzyść szalę zwycięstwa w 4 z 11 meczów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Bilans meczów na własnej murawie to 1 zwycięstwo, 4 remisy i 2 porażki. 1 z 4 meczów na własnej murawie w tym sezonie zakończyła się wygraną w Alaszkert, możemy tu więc mówić o wskaźniku wygranych na poziomie tylko 25%. Chociaż 2 razy wynik pozwolił zdobyć punkty, 1 raz gospodarze musieli pogodzić się z przegraną. Alaszkert odniósł 2 wygrane w 6 spotkaniach w sezonie. 3 razy drużyna dzieliła się punktami z przeciwnikiem, a 1 raz wyszła ze starcia bez punktów.

W 2. połowie spotkania jedenastka trenera Yenishe Melikyan częściej trafia do gole. Według aktualnych danych na każdy mecz rozegrany u siebie Alaszkert zdobywa przeciętnie 0,50 bramki i traci 0,50 bramki, i tym samym na spotkanie przypada w sumie 1,00 gola. Bilans ostatniego sezonu dla Alaszkert to średnio 1,36 zdobytych i 0,91 straconych goli na mecz na własnej murawie. Mecze u siebie kończyły się najczęściej w ubiegłym sezonie wynikiem 1:2 lub 1:1. Jak dotąd najczęstsze rezultaty meczów u siebie w bieżącym sezonie to 0:0, 1:2 i 1:0.

Aktualny bilans Ararat Erywań

W ostatniej konfrontacji Barcragujn chumb Armenia Ararat Erywań wygrał 4:0 z Shirak Gyumrę. W aktualnym sezonie zespół wygrał 1 z 4 spotkań u przeciwnika (25%). W ciągu minionych 6 miesięcy ekipa gości zaliczyła 5 wygranych. 4 razy punkty zostały podzielone między drużyny, 5 rozgrywki zakończyły się bez punktów. Ararat Erywań zaliczył przy tym 1 wygranej wyjazdowych. Zespół przegrał na obcym stadionie 3 potyczki, a 3 zakończyło się remisem drużyn. Z 2 meczów wyjazdowych w bieżącym sezonie z drużynami, które plasują się wyżej w tabeli, 1 mecz wygrał Ararat Erywań (50%). 0 mecze została przegrana (0%), a 1 zakończyło się remisem (50%).

W obecnym sezonie zespół trenera Tigran Yesayan zdobywa średnio 1,25 bramk na mecz wyjazdowy, głównie po zmianie stron boiska. Jeśli policzy się wszystkie gole, w potyczkach przed fanami przeciwnika Ararat Erywań pada średnio 2,25 bramki na mecz. Z bilansu ubiegłego sezonu wynika, że w pojedynki przed fanami przeciwnika Ararat Erywań strzela średnio 1,50 bramki i traci 1,00 na rzecz drużyny przeciwnej. Mecze na stadionie przeciwnika drużyna kończyła najczęściej w ostatnim sezonie z wynikiem 0:1, : lub 4:1. Mecze wyjazdowe Ararat Erywań w większości kończyły się w bieżącym sezonie wynikiem 1:1, 0:1 lub 3:0.

Zakłady na Alaszkert – Ararat Erywań

Boni für